آجر سفالی فوم دار

آجر سفال فوم دار چیست؟

آجر سفال فوم دار (تیغه فومدار، آجرسفال عایق و یا تیغه سفالی یونولیت دار) بلوک دیواری بهینه سازی شده ای می باشد که به تازگی جایگاه خود را در بین انواع آجر و بلوک سفالی متداول دیگر به دست آورده است. این محصول از مرغوبترین نوع تیغه سفالی (درجه یک ممتاز) تهیه شده است و فوم (یونولیت یا پلاستافوم) استفاده شده در تولید بلوک سفالی فوم دار از نوع کندسوز و با دانسیته (چگالی) مورد تایید سازمان نظام مهندسی بوده تا در نهایت محصولی که عرضه می گردد از کیفیت بالایی برخوردار باشد. یکی از مرغوبترین نوع این محصول آجر سفال فوم دار اصفهان می باشد.

🔔 حتما بخوانید: آجر سفال اصفهان

آجر سفال معمولا در سه کیفیت تولید می گردد. آجر سفال ممتاز،  درجه یک و درجه دو. مهم ترین عامل در کیفیت این محصول، سلامت جداره های داخلی آن می باشد. جداره های داخلی بلوک سفالی باید بدون هیچ گونه ترک باشند. بیشتر فشار وارد بر آجر را جداره های داخلی آن تحمل می کند. از دیگر فاکتور های موثر در کیفیت تیغه سفالی رنگ آن می باشد. رنگ آجر سفال مرغوب باید زرد کمرنگ یک دست باشد. اگر رنگ این محصول قرمز کم رنگ باشد، نشانه عدم مرغوبیت مواد اولیه آن است. این آجر باید فاقد هرگونه جوش بر سطح آن باشد. وجود جوش نشانه این است که در کوره بیش از اندازه حرارت دیده است. آجرهای دارای جوش علاوه بر ظاهر نامناسب، از مقاومت فشاری کمتری نیز برخوردار هستند.

تیغه-سفالی-فوم-دار

عایق بودن آجر سفالی فوم دار

میزان عایق بودن بلوک سفالی فوم دار به میزان دانسیته فوم و یونولیت مصرفی در آن بستگی دارد. هرچه دانسیته یونولیت موجود در آجر بیشتر باشد، میزانی که آجر عایق باشد بیشتر می شود و البته این افزایش دانسیته باعث افزایش وزن آجر هم می شود که گرچه مقدار آن در یک عدد آجر زیاد نمی باشد ولی در محاسبات حرفه ای و مهندسی برای تخمین وزن سازه باید همین میزان افزایش وزن را هم مد نظر داشت. زیرا در تعداد زیاد میزان افزایش وزن نمود پیدا می کند وزن آجر سفال دیواری حدودا ۳ کیلوگرم می باشد که باز هم این فاکتور بر اساس نوع خاک مصرفی و میزان فشردگی خاک و چگالی آن تعیین می شود.

تولید و عرضه این محصول را می توان گامی موثر در زمینه ارتقا سطح کیفی صنعت ساختمان سازی کشور به شمار آورد و این محصول را در ردیف یکی از بهینه ترین و کارسازترین مصالح موجود در بازار قلمداد کرد. زیرا با به کار گیری این تیغه عایق شده در نهایت و پس از اتمام کار جداره ایی از جنس یونولیت در بخش میانی دیوار را خواهیم داشت که این جداره یونولیتی علاوه بر اینکه به عنوان عایقی ویژه در برابر هدر رفت انرژی گرمایی جلوگیری می کند، هم چنین می تواند به عنوان عایق صوتی یکپارچه و حائلی غیر قابل نفوذ از نفوذ اصوات از محیط بیرون ساختمان به فضای داخلی و بر عکس جلوگیری نموده و در نهایت فضای داخل ساختمان شما را به صورت مدرن و مطابق با استاندارد های روز فراهم می آورد.

🔔 حتما بخوانید: آجر سفال چیست

بهترین عایق صدا و حرارت

اکنون این سوال مطرح می شود که جهت عایق نمودن دیواره های بیرونی ساختمان ها مناسب ترین عایق کدام است؟ در شرایطی خاص و ویژه، اگر بتوان هوا را حد فاصل دو جداره مجزا از هم قرار داد، خود هوا می تواند بهترین عایق صوتی و حرارتی در ساختمان ها باشد. در دیوارهای سفالی، خود سفال دارای شبکه هایی می باشد که از آن شبکه ها هوا در جریان است.

هنگامی که این سفال ها را پشت سر هم قرار می دهند، و دیوار بالا می رود این شیارها مقابل همدیگر قرار گرفته و حالتی از خلاء را ما بین دیوار به وجود خواهند آورد، که این خلاء موجود خودش بهترین نوع عایق می باشد. حال اگر داخل آجر های سفال را از یونولیت پر کنیم و به اصطلاح آن را عایق دار کنیم و از آجر سفال عایق دار استفاده نماییم وضعیت عایق fودن دیوار نسبت به حالت قبل بهتر می شود.

آجر سفال فوم دار

مزایای آجر سفال فوم دار

از مزایایی که این محصول علاوه بر عایق بودن دارد، موارد زیر قابل ذکر است:

  • در برابر آتش سوزی از مقاومت بالایی برخوردار است.
  • ‌در صورتی که ساکنین ساختمان بخواهند وسیله‌ای (لوستر یا آویز) را به سقف متصل کنند، به راحتی می‌توانند با استفاده از دریل سقف را سوراخ کرده و از پیچ و رول پلاک استفاده نمایند.
  • نسبت وزن به ابعاد آجر سفال از دیگر آجر ها کمتر می باشد. هم چنین تا %۲۰ در هزینه اسکلت ساختمان به علت کاهش بار مرده روی سقف ها صرفه جویی می شود. همانطور که می دانید هزینه انتقال آجر به کارگاه ساختمانی بالا می باشد. وزن کم این محصول باعث کم شدن قیمت تمام شده آن می شود.
  • سرعت کار با این محصول بسیار بالا می باشد.  ابعاد هر تیغه سفالی معادل ۲ تا ۳ آجر لفتون است. ابعاد بزرگتر موجب جا به جایی و نصب راحت تر و سریع تر تیغه سفالی می گردد. با استفاده از این محصول %۳۰ تا %۴۰ در زمان و هزینه کارگر صرفه جویی می گردد.
🔔 حتما بخوانید: آجر پازلی چیست

معایب آجر سفال فوم دار

علاوه بر مزایایی که بلوک سفالی فوم دار دارد، از معایبی نیز برخوردار است:

  • احتمال آلودگی خاک رس به آهک در معدن کارخانه تولید کننده که موجب بروز ترک در سطح گچ خواهد شد.
  • نیاز به لایه ضخیم تر گچ و خاک جهت هموار سازی سطح دیوار دارد.

ابعاد آجر سفال فوم دار

این محصول معمولا در ابعاد زیر عرضه می گردد:

🧱 قیمت به روز آجر اصفهان و سفال اصفهان (09134055216)

آجر و سفال اصفهان به علت استفاده از خاک با مشخصات کیفی بالا، جزء بهترین آجر و سفال های کشور هستند که در کلیه پروژه های ساختمانی، سوله ها و ... قابل استفاده بوده که علاوه بر مشخصات فیزیکی، مشخصات ظاهری بسیار مناسبی برای نماسازی دارند.

  • ۱۰*۲۰*۲۵ سانتی متر
  • ۱۵*۲۰*۲۵ سانتی متر
  • ۲۰*۲۰*۲۰ سانتی متر

آجر سفالی-فوم دار

قیمت آجر سفال فوم دار

قیمت این محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به پارامتر های مختلف می تواند دارای قیمت های متفاوتی باشد. این عوامل عبارتند از: ابعاد آجر، تاب برداشتن و شوره زدن یا نزدن آجر، گنجایش هر خاور برای این محصول. البته قابل ذکر است که قیمت روز آجر سفال فوم دار ثابت نبوده و در بازار متغیر می باشد. برای خرید آجر سفال فوم دار شما می توانید به نمایندگان معتبر فروش آجر سفال مراجعه کرده و یا از سایت های معتبر فروش آجر و بلوک سفالی فوم دار نسبت به خرید این محصول اقدام نمایید. همانطور که ذکر شد یکی از انواع با کیفیت این محصول آجر سفال فوم دار اصفهان می باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شانزده =