اجر پلاکی

آجر نما پلاکی چیست؟

آجر نما پلاکی ویژگی های خاصی دارد و در دنیای امروز دارای شکل های گوناگونی نیز می باشد، دلیل استفاده زیاد از آجر پلاک زیبایی آن در ساختمان و قیمت مناسب می باشد. آجر پلاک قرمز در ساخت نمای داخل و خارج ساختمان ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. آجر پلاک دارای رنگ های بسیار متنوع و زیبا می باشد که جلوه خاصی به ساختمان شما می دهد .برای تهیه و تولید آجر پلاک از خاک رس طبیعی به همراه افزودنی ها و … استفاده می شود. رنگ بندی آجر پلاک بسیار زیاد و متنوع است و شما در انتخاب رنگ های متنوعی از آجر پلاک از روشن تا تیره آزاد می باشید.

ساختار آجر نما پلاکی

آجر نماها در استفاده با نمای ساختمان به کار می رود و آجر نما پلاکی در دسته آجرهای پلاکی قرار می گیرند، در هنگام ساخت و طراحی کردن آجرنمای پلاکی نیز از تکنولوژی نانو به کار گرفته می شود تا این آجر در هنگام استفاده استحکام بالای خود را به نمایش بگذارد. نمایی را آجری می گویند که در هنگام استفاده از پوشش نهایی اجرای ساختمان از آجر استفاده گردد و هم چنین از خاک رس، شیل و… در آن به کارگرفته شده باشد. آجرنماها را در حالت کلی به دو دسته تقسیم بندی کرده اند: یکی آجرنماهای متعارف و دیگری آجرنمای پلاکی.

🔔 حتما بخوانید: آجر ده سوراخ و ویژگی های آن

اجر پلاکی

در اجرای آجرنماهای پلاکی معمولا می توان شکل های هندسی مختلف را ایجاد نمود و یا اینکه در سطح های لعابدار آنها را تهیه نمود. آجر نماها جذب حداکثری که در ارتباط با آب دارند حدود ۱۸ درصد می باشد و بر اساس فشاری که می تواند مقاومت داشته باشد به دو درجه تقسیم می شود: یکی مقاومت درجه یک و دیگری مقاومت درجه ۲۲.

کاربرد های آجر نما پلاکی

آجرنمای پلاکی را در موارد متعددی به کار می برند، از جمله در هنگام ساختن و بازسازی اماکن تاریخی، ساختن مساجد سنتی، بناهای زیبا که دارای بافت سنتی می باشند و هم چنین در هنگام کار بر روی نمای ساختمان به کار می برند.

آجر نما پلاکی برای اینکه به برخی از هدف های در ارتباط با جزئیات معماری دست یافت از آن استفاده می گردد و یا در مواقعی که قصد ایجاد کردن یک نمای آجری زیبا روی ساختمان را داشته باشند، از آن به همراه مصالح مختلف دیگر می توان به کار برد. در مواقعی که برای نمای داخلی ساختمان استفاده می گردد برای ایجاد کردن جذابیت بیشتر در ظاهر درونی ساختمان صورت می گیرد، ولی در کل این نوع آجر برای استفاده در نمای خارجی ساختمان کاربرد بیشتری دارد، به دلیل اینکه در برابر عوامل بیرونی و جوی استحکام بیشتری دارند. برای استفاده از آن معمولا یا از ملات های چسبی استفاده می کنند یا در بعضی مواقع فقط از چسب استفاده می کنند.

🔔 حتما بخوانید: آجر سه گل اصفهان چیست؟

آجرپلاکی

رنگ های آجر نما پلاکی

آجرنمای پلاکی از خاک رس ایجاد شده است و بر اساس درجه حرارتی که در کوره به این نوع آجر می دهند و نوع خاک رسی که در هنگام استفاده در مکان ساخت به کار می رود دارای رنگ های مختلفی می باشند، معمولا آجر نما پلاکی در طیف رنگی که قرار دارند از رنگ زرد پر رنگ تا گلبهی را شامل می گردد. البته هر کدام از رنگ های اشاره شده طیف رنگ متفاوتی دارند مثلا طیف رنگ قرمز در انتخاب آجر نمای پلاکی شامل دو رنگ با کدهای مختلف می باشد که این دو کد تفاوتی که دارند در این است که یکی از دیگری پررنگ تر می باشد.

رنگ آجرنما باید به صورت طبیعی باشد و در سطح پایداری زیاد داشته باشد، هم چنین رنگ مغز آجر با رنگ سطح آجر همرنگ باشد و در مقابل سایش و … رنگ آن دچار تغییر نشود. آجرنمای پلاکی که به رنگ قرمز می باشد در تهیه آن از همان پایه سنگ شیل به کار برده می شود، اینکه مواد افزودنی ندارد سبب شده که وزن این آجر بیشتر و همچنین استحکام دادن آن به نسبت رنگ های دیگر مانند زرد بیشتر باشد.

🔔 حتما بخوانید: آجر سفال اصفهان

آجر نما پلاکی

🧱 قیمت به روز آجر اصفهان و سفال اصفهان (09134055216)

آجر و سفال اصفهان به علت استفاده از خاک با مشخصات کیفی بالا، جزء بهترین آجر و سفال های کشور هستند که در کلیه پروژه های ساختمانی، سوله ها و ... قابل استفاده بوده که علاوه بر مشخصات فیزیکی، مشخصات ظاهری بسیار مناسبی برای نماسازی دارند.

مزایای آجر نما پلاکی

آجر ویژگی های فیزیکی و شیمیایی دارد و همین ویژگی های خاص باعث شده که در شرایط مختلف از آن استفاده کنند. این آجر به نسبت خیلی از آجرهای دیگر هم قیمت مناسبی دارد و تنوع رنگی که دارند سبب شده که کاربرد استفاده از آن نیز زیاد باشد. آجر نما به نسبت آجرهایی که نسوز هستند هم در رنگ های مختلف وجود دارند و تنوع رنگ بالایی دارند و  هم هزینه کمتری را شامل می شوند، این آجرنماهای پلاکی به خاطر تنوع رنگی که دارند سبب شده اند که به تمام سلیقه های مشتری بخورد و هر کسی هر رنگی که مد نظرش بود از این آجر ها استفاده نماید. از مزایای دیگر آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • با هنر معماران ایرانی آجرنماها همخوان است و کاربرد زیادی یافته است.
  • معمولا آجرنماها در مقابل آتش مقاوم می باشند.
  • رنگ آجرها به صورت طبیعی و در برابر کوره شکل گرفته و در مقابل اشعه خورشید و یا بارندگی زیاد و… تغییر رنگ نمی دهند.
  • قیمت آجر نما پلاکی مقرون به صرفه و مناسب است.
  • مواد اولیه آن معمولا در دسترس هستند و توان تولید آسان آن نیز وجود دارد.
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =