نانو آجر

نانو آجر

تغییراتی که بر روی ماده (جامد، گاز، مایع) یا مواد که در سطح اتم و یا زیر مولکول کوچک شده که معمولا زیر ۱۰ می باشند را نانو می گویند. آجر نانو برای حفظ نمای ظاهری ساختمان برای طولانی مدت با قابلیت جذب حداکثری و ماندگاری بسیار بالا تولید گردیده است و به این ترتیب می توان گفت که یک پوشش کاملا نامرئی می باشد که وظیفه حفاظت از سطوح نما را دارد و به  سطوح سیمانی از جمله بتن، آجر و خاک رس، سنگ قاب، پوشش کف و دیوار، نمای ساختمان، کاشی ها، مصالح رنگی و … خاصیت ضد آب بودن و آب بندی  می دهد.

مواد آن با استفاده از فناوری نانو تولید می شوند و پوششی کاملا  نامرئی و نازک  هستند که  این پوشش نامرئی در تمامی خلل و فرج سطوح مورد نظر نفوذ کرده و باعث می شود یک لایه ی حفاظتی کاملی بر روی سطوح ایجاد شود که آلودگی ها و شوره و سفیدک توسط باد و باران بر روی آن ایجاد نشود و رطوبت تاثیری بر ظاهر سطح نگذارد. بسیاری از محصولات موجود در بازار مانند روغن های سیلیکون به مرور زمان و به آرامی توسط نورخورشید یا جدا می شوند یا از بین می روند، در صورتی که نانو آجر و سنگ از پایداری بسیاری برخوردار است.

پوشش نانو آجر

نانو پوشش فقط به عنوان یک پوشش روی سطوح باقی نمی ماند، بلکه نانو ذرات ریز از درون منافذ ریز آن در اعماق سنگ های متخلخل (به عنوان مثال ماسه سنگ) نفوذ می کنند و در طی یک دوره زمانی (۱ سال) بخش بزرگی از سنگ را می پوشانند و ادامه می دهند. برای نفوذ و گسترش در داخل، خصوصیات ضد مایع / باکتریایی / حرارتی قوی را به سطح تبدیل می کند.

نانو آجر نما امکان جلبک و تشکیل مقیاس را نمی دهد. زیرا توانایی ذرات خارجی در چسبندگی به سطح کاهش می یابد. عملکرد نسبت به مواد افزودنی ارگانیک شکننده و کم کارآمد در ساخت پوشش های معمولی که برای جلوگیری از تشکیل جلبک ها و تشکیل مقیاس استفاده می شود، مقاوم است.

نانو آجر

🔔 حتما بخوانید: آجر سفال اصفهان


پوشش نانو آجر نما

 مدت زمانی که طول می کشد تا پوشش نانو آجر نما به طور کامل درمان شود حدود ۷ تا ۸ ساعت می باشد. پس از روکش شدن، قطرات آب تشکیل می شوند. عملکرد این روکش به دلیل اثر نانوذرات معدنی غیر آلی که در ماتریس مایع گنجانده شده است، قوی می باشد، یعنی پراکندگی ذرات نانو کاربردی می باشد.

مایعی که در پخش پوشش به کار رفته است در سطح کاربردی به عنوان حامل عمل می کند. در طول دوره پخت (۷ تا ۸ ساعت) ، نانوذرات در سطح جمع می شوند و با سطح پیوند ایجاد می کنند. پوشش مایع در طول دوره پختگی تبخیر می شود و فقط نانوذرات تشکیل می شوند که یک لایه نازک یکنواخت ۵۰ – ۶۰ نانومتر از سطح تشکیل می دهند. روکش از نظر نوری خنثی می باشد و باعث می شود که کاملا شفاف باشند. در حالی که وقتی بر روی سطح سنگ اعمال می شود، رنگ سطح بدون تغییر باقی می ماند.

تفاوت نانو و رزین در ظاهر آجر نما

حتما این سوال برای شما پیش آمده است که نانو بهتر است یا رزین. در این قسمت ما به پرسش شما پاسخ داده ایم:
رزین باعث براقیت سطح می شود و سطوح را جلا می دهد اما تنفس سطوح را زیر سوال می برد. این موارد بیشتر برای سنگ مصنوعی و یا سطحی که جذب آب ندارد ی اسطحی که نیاز یه مراقبت دارد استفاده می شود، اما مناسب آجرنما و آجر نسوز نمی باشد و شوره زدن آن را تشدید می کند.

به ویژه در مناطقی با آب و هوای مرطوب، که در این موارد بهتر است قبل از اجرای آجر نسوز یا آجر نما در نمای ساختمان آجر نانو شده را مورد استفاده قرار دهید.البته در طراحی نمای داخلی ساختمان شما می توانید هم نانو و هم رزین را به کار ببرید زیرا در داخل ساختمان آجر ها در معرض رطوبت یا گرد و خاک قرار نمیگیرند. در عکس زیر به ترتیب از سمت چپ به راست آجر، بتن و سنگ نانو را مشاهده می کنید.

آجر نانو

مزایای نانو آجر

 • آجر نانو با ویژگی آب گریزی خود  باعث می شود که از نفوذ آب به عمق مصالح جلو گیری شود.
 • قطرات آب و باران با غلتیدن بر روی مصالح نانو آجر نما موجب شسته شدن آلودگی ها از سطح نما می شوند.
 • ترکیبات نانو آجر نما همچنین دارای خاصیت ضد میکروبی نیز هستند و در برابر تغییرات آب و هوایی و مواد ارگانیکی و غیر ارگانیکی از مقاومت بالایی برخوردارند و در نتیجه قابل استفاده در تمام شرایط آب و هوایی می باشند.
 • در ظاهر سطوح تاثیر نمی گذارد.
 • مواد آجر نانو در برابر اشعه ی uv خورشید نیز مقاوم می باشند و در اثر تابش آفتاب به سطوح هیچ گونه تغییر رنگ در ظاهر سطوح یا سوختگی به وسیله آفتاب مشاهده نمی شود.
 • از جذب کردن آلودگی ها بر روی سطح جلو گیری می کنند و مانع از چسبندگی گرد و غبار می شوند .
 • باعث محافظت سطوح در برابر قارچ ها می شود.
🔔 حتما بخوانید: سقف طاق ضربی
 • دچار پوسته پوسته شدن و ساییدگی نمی شوند.
 • در مقابل باران های اسیدی مقاومت خوبی دارند.
 • این مواد به راحتی قابل تمیز شدن می باشند و لکه های چربی و روغن نیز به راحتی از آن پاک شده و مانع از کپک زدگی و جلبک و … می شود.
 • آجر نانو در اکثر پوشش های ساختمان از جمله ساختمان های ساخته شده با سیمان شسته یا رومی نیز کاربرد دارند.
 • استفاده از نانو آجر ها  فقط موجب حفظ زیبایی ساختمان نمی شود، بلکه از نفوذ کثیفی ها و آلودگی ها و باکتری ها به داخل ساختار مصالح با پر کردن تمامی خلل و فرج جلوگیری می شود.
 • این مواد کاملا بی رنگ و نامرئی و بدون بو می باشند.
 • افزایش زاویه (بیش از ۱۰۰ درجه) قطرات آب با سطح را دارد.

کاربرد های آجر نانو

از کاربرد های آجر نانو می توان در نماهای آجر، نمای سنگ، بلوک های بتنی، سنگ های آهکی، ماسه سنگها، سنگ های گرانیتی متخلخل و سنگهای مرمری و مرمریت، کاشی های سقف (نما)، قابل اجرا بر روی کاهگل و خاک رس و شرکت های عمرانی، کارخانجات تولید آجر و بلوکه و کلیه نماهای آجری اشاره کرد.

🧱 قیمت به روز آجر اصفهان و سفال اصفهان (09134055216)

آجر و سفال اصفهان به علت استفاده از خاک با مشخصات کیفی بالا، جزء بهترین آجر و سفال های کشور هستند که در کلیه پروژه های ساختمانی، سوله ها و ... قابل استفاده بوده که علاوه بر مشخصات فیزیکی، مشخصات ظاهری بسیار مناسبی برای نماسازی دارند.

سیستم نازک نانو آجر نما

سیستم های نازک آجری یک تفسیر مدرن از یک ظاهر کلاسیک می باشد که با استفاده از پایان های چشم نواز برای ایجاد ساختمان های منحصر به فرد طراحی شده است.

این سیستم نما ترکیبی از ظاهر آجری کلاسیک و بی انتها همراه با عملکرد عالی و دوام پانل های فلزی عایق بندی شده می باشد. نصب این سیستم با وزن سبک سریع تر و آسان تر از یک سیستم آجری سنتی و همچنین کاهش تقاضای کلی ساختمان برای انرژی می باشد.

🔔 حتما بخوانید: آجر سفال

نانو آجر

نحوه نانو کردن آجر

در ابتدای کار سطح آجر یا سیمان موردنظر باید کاملاً تمیز و خشک باشد. سپس ظرف محتوی محلول آب‌گریز آجر و سیمان را به خوبی تکان دهید. محلول آب‌گریز آجر و سیمان را به طوری که تمامی سطح آغشته به محلول شود را روی سطح آجر یا سیمان اسپری کنید. در نهایت آجر یا سیمان مورد نظر پس از خشک شدن دارای خاصیت آب‌گریزی خواهد شد.

قیمت نانو آجر

قیمت نانو آجر بسته به نوع آجری که انتخاب می کنید می تواند قیمت های متفاوتی را داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 11 =