آجر پازلی

آجر پازلی

آجر پازلی یا آجر قفل شونده نوعی از آجر های مدرن است که امروزه در صنعت ساخت و ساز از آنها استفاده می شود. این آجر ها به آجر های سبز و حافظ محیط زیست نیز شناخته می شوند. آجر های پازلی با توجه به نوع بافت و طراحی منحصر به فردی‌که دارند قابلیت این را دارند که زمان اجرای خود را کاهش دهند و همینطور شکل خاص آن توانایی انجام هر نوع طرحی را به مجری می دهد و هم چنین می توان طرح های خاصی را با آنها اجرا کرد.

آجر نما پازلی

آجر نما پازلی به دلیل تنوع در رنگ و ابعاد می توانند نمای زیبایی را به ساختمان و بنای شما بدهد. آجر نمای پازلی را می توان به عنوان کتیبه در داخل ساختمان و طراحی داخلی استفاده نمود که با نور پردازی، زیبایی خاصی را در داخل ساختمان برای شما به ارمغان می آورد. اجر پازلی در ۹ سایز موجود می باشد. هم چنین در آجر نمای پازلی می توان از آجر های نسوز قرمز انگلیسی( شامل ۴ رنگ)، آجر نسوز  شاموتی (شامل ۴ رنگ)، آجر نسوز سفید (شامل ۲ رنگ) و آجر نسوز (مشکی شامل ۲ رنگ مشکی و قهوه ای) استفاده نمود.

🔔 حتما بخوانید: آجر سفال اصفهان

آجر های پازلی

 امروزه برای استحکام بیشتر نمای خارجی و داخلی ساختمان از روش نما کردن خشک استفاده می کنند. یکی از مزایای این روش شوره نزدن دما می باشد، زیرا این روش خشک است و دیگر نیازی به ملات نداریم و هم چنین زیبایی خاصی را به نمای ساختمان می دهد. با توجه به درجه دمای پخت آجر، رنگ آجر انگلیسی نسوز قرمز شامل رنگ های قرمز و قهوه ای و طرح چوب و پرتقالی و… می باشد. رنگ آجر نسوز قرمز انگلیسی ثابت می باشد و در برابر نور آفتاب و سایر عوامل محیطی از مقاومت بالایی بر خوردار است.

مزایای آجر پازلی

اجر پازلی که امروزه استفاده از آن بسیار رواج پیدا کرده از مزایای مختلفی برخوردار است که به بررسی آنها می پردازیم:

۱.سهولت در کار هنگام اجرا

یکی از مزایای قابل توجه آجر های پازلی سهولت در اجرا و تمیز بودن آن در ساخت و ساز می باشد. در سازه های که از آجر پازلی استفاده می شود، نیازی به بند کشی و یا استفاده از قالب های چوبی و فلزی برای ساخت ستون نمی باشد که در نتیجه همین امر کاهش نیروی انسانی می باشد به طوری که حتی یک فرد هم بدون نیاز به کمک قادر به اجرا و ساخت سازه می باشد.

🔔 حتما بخوانید: آجر نسوز چیست؟

اجر پازلی

۲.کاهش هزینه

با توجه به افزایش قیمت در انرژی و سوخت، استفاده از آجرهای پازلی موجب کاهش هزینه چشمگیر، در حمل مصالح و در نهایت باعث کاهش هزینه های ساخت یک ساختمان می شود.
از جمله مواردی که باعث کاهش هزینه در ساختمان سازی با استفاده از آجرهای پازلی می شوند عبارتند از: کاهش ۵۰% هزینه در استفاده از فولاد، کاهش ۶۰% مصرف بتن و سیمان، کاهش نیروی انسانی در ساخت سازه، افزایش سرعت ساخت، کاهش در مصرف مصالح بین آجرها، پلاستر کردن، هموار کردن سطح دیوار قبل از گچ کاری بیان و …
از طرفی دیگر این آجر قابلیت تولید در رنگ های متنوع را دارد و با توجه به مصرف آن در نما های ساختمان، می تواند باعث کاهش هزینه های رنگ آمیزی و افزایش جلوه نما شود.

۳.مقاومت فشاری بالا و ضد زلزله

آجر پازلی دارای مقاومت فشاری بالای ۳ مگاپاسکال می باشد که از همین جنبه تنها آجر موجود در کشور است. از طرفی به علت طراحی خاص و مهندسی آن که می توان از درون حفره های آن میلگرد را عبور داد و دیوارها را به صورت عمودی و افقی در برابر لرزش های زلزله مسلح نمود، همین امر این اجر را مقاوم ترین آجر موجود در برابر زلزله می کند که در نتیجه آن این است که در هنگام زلزله دیگر دیوار روی افراد آوار نمی شود.

این اجر ها مانند قطعات پازل می باشند که به همدیگر جفت می شوند و نیازی به ملات ندارند. ضمن اینکه این آجر ها دارای سوراخ هایی می باشند که توسط آرماتور به زمین متصل می شوند. این نوع آجر دارای ۹۸ درصد عایق حرارتی و ۶۷ درصد عایق صوتی می باشد و هم چنین به دلیل سبک بودن آن باعث کاهش وزن عمومی ساختمان می شود.

🧱 قیمت به روز آجر اصفهان و سفال اصفهان (09134055216)

آجر و سفال اصفهان به علت استفاده از خاک با مشخصات کیفی بالا، جزء بهترین آجر و سفال های کشور هستند که در کلیه پروژه های ساختمانی، سوله ها و ... قابل استفاده بوده که علاوه بر مشخصات فیزیکی، مشخصات ظاهری بسیار مناسبی برای نماسازی دارند.

۴.صرفه جویی در زمان اجرا

طراحی منحصر به فرد این آجر  و عدم نیاز به اقداماتی نظیر رنگ و پلاستر کردن باعث شده که سرعت اجرا در هنگام ساخت و ساز افزایش یابد و در زمان صرفه جویی گردد.

از دیگر مزایای آن عبارتند از:

 • تغییر محسوس دمای بیرون و داخل ساختمان و کاهش مصرف برق
 • کاهش هزینه های حمل مصالح
 • نمایی فوق العاده زیبا در پایان کار
 • بدون نیاز به قالب های چوبی و فلزی برای ساخت ستون
🔔 حتما بخوانید: مقاومت آجر

اجرای آجر پازلی

برای چسباندن آجر های پازلی به هم از نوعی پودر ترکیبی پایه سیمان استفاده می کنند که از سیمان معمولی بسیار قوی تر می باشد و مقدار کمی از آن برای چسباندن دو اجر کافی می باشد و شما می توانید از مراکز فروش اجر های پازلی این محصول را تهیه نمایید. همین طور در صورت نیاز مشتری برای آبگریزی محصول و زیبایی بیشتر سازه از نوعی رزین مرغوب استفاده میکنند که برای تهیه آن می توانید مانند تهیه پودر سیمان عمل کنید.

آجر پازلی

دستگاه آجر پازلی

تولید آجر پازلی با دستگاه صورت می گیرد که به آن دستگاه آجر پازلی می گویند. این دستگاه مزایا و ویژگی هایی دارد که باعث شده خواهان زیادی داشته باشد که عبارتند از:

 • شما می توانید با استفاده از این دستگاه، آجر نما پازلی را به گونه ای عمل آورید که دیگر به کوره و هزینه هنگفت و انرژی بالایی نیاز نداشته باشید.
 • این دستگاه ها دو کاره می باشند و علاوه بر تولید آجر سنگ فرش هم تولید می کنند.
 • برای شروع کار یک فضای صد متری هم کافی می باشد.
 • حداقل سود خالصی که از تولید هر آجر به دست می آورید ۳۰۰ تومان می باشد.
 • مصالح مورد نیاز برای تولید آجر پازلی به وفور در شهرستان ها یافت می شود.
 • میزان تیراژ تولید آجر در ۱۰ روز از ۱۵۰۰عدد تا ۶۰۰۰ عدد می باشد.
 • این دستگاه در سه نوع نیمه اتومات، اتومات تک قالبه و اتومات دو قالبه موجود می باشد.

نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که شما می توانید همزمان دو سود عالی را باهم تجربه کنید. به این صورت که هم تولید کننده آجر باشید و هم اینکه نماینده انحصاری شهرستان خود را دریافت کنید و علاوه بر سود شما در تولید آجر از بابت هر دستگاهی که در شهرستان های استان خود به فروش می رسانید می توانید سود مطلوبی را به عنوان نماینده انحصاری استانی خود کسب نمایید.

قیمت آجر پازلی

شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت آجر پازلی به سایت های معتبر فروش آجر پازلی یا نمایندگی های معتبر فروش این محصول مراجعه کرده و از قیمت روز این آجر آگاه شوید و نسبت به خرید خود اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =